جستجو کردن
قیمت دوره های تخصصی مکانیک خودرو

قیمت دوره های تخصصی مکانیک خودرو

بسیاری از جوانان به خصوص پسرها، به مباحث مرتبط با مکانیک خودرو علاقه دارند و دوست دارند در این زمینه کار بپردازند. این افراد میتوانند از همان دوران تحصیل وارد رشته‌های مرتبط با مکانیک خودرو شده و در این زمینه به تحصیل بپردازند. افرادی هم که در سنین بالاتر هستند، میتوانند از دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو استفاده کرده و به آموزش و یادگیری آنها بپردازند. حال سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح است این است که قیمت دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو به چه صورت است و چه میزان هزینه‌ای باید برای یادگیری و آموزش آنها پرداخت شود؟

مکانیک خودرو و کارهای مرتبط با آن

در حال حاضر صنعت خودروسازی پیشرفت زیادی نسبت به گذشته کرده است. برای همین مکانیکی خودرو به یکی از پردرآمدترین و محبوبترین کارها در چند سال گذشته تبدیل شده است. مکانیکی خودرو شامل بازدید، تشخیص و رفع ایرادات خودرو است. اشخاصی که به عنوان مکانیک خودرو به کار می‌پردازند، باید به صورت تجربی یا عملی با انواع ایرادات خودرو آشنایی داشته باشند تا بتوانند از پس برطرف کردن مشکلات آن برآیند. هر چقدر خودروها پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر باشند، کار مکانیکی نیز سخت‌تر شده و هزینه یا دستمزد بیشتری را می‌طلبد. افرادی که به عنوان یک مکانیک ماهر مشغول به کار هستند، اغلب تجربه کافی در این زمینه‌ها را دارند:

 • تعمیر موتورهای دیزلی و بنزینی
 • تعمیر سیستم تعلیق و فرمان خودرو
 • تعمیر جعبه دنده و دیفرانسیل خودرو
 • تعمیر چرخ‌ها و سیستم ترمز خودرو
 • تعمیر دستگاه‌های الکتریکی نظیر باتری و برق خودرو
 • و غیره

نحوه تبدیل شدن به یک مکانیک ماهر

 

نحوه تبدیل شدن به یک مکانیک ماهر

 

افرادی که در سنین پایین هستند، میتوانند در مقطع دبیرستان وارد مراکز فنی و حرفه‌ای، هنرستان و یا مدارس کار و دانش شوند و رشته مکانیک خودرو را انتخاب نمایند. پس از آن هم میتوانند تحصیلات دانشگاهی را در همین رشته ادامه داده و در نهایت به عنوان یک تعمیرکار یا مکانیک خودرو وارد بازار کار شوند.

افراد دیگر هم میتوانند از طریق مراکز و آموزشگاه‌های معتبر به آموزش و یادگیری مباحث مرتبط با مکانیک خودرو بپردازند. دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو شامل چندین زیر شاخه است که در این رابطه میتوان به سیستم تعلیق و فرمان خودرو، سیستم محرکه خودرو، سیستم سوخت‌رسانی خودرو و سیستم نقشه‌خوانی خودرو اشاره کرد.

تخصص‌های افراد پس از شرکت در دوره‌های مکانیک خودرو

 

تخصص‌های افراد پس از شرکت در دوره‌های مکانیک خودرو

 

افراد با گذراندن دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو میتوانند چندین تخصص را یاد بگیرند. از جمله:

 • طراحی خودرو و قطعات آن
 • طراحی سیستم ترمز و شتاب خودرو
 • تسلط بر سیستم هیدرولیک خودرو
 • پی بردن به عیوب خودرو و امکان رفع و تعمیر آن
 • انجام تعمیرات و تعویض قطعات آسیب دیده
 • تسلط بر موتورهای دیزلی و بنزینی و نحوه تعمیر آنها
 • نقشه خوانی و نقشه کشی و محاسبات مربوط به موتورهای دیزلی و بنزینی

یک مکانیک خودرو میتواند پس از کسب مهارت‌های لازم به عنوان سرپرست کارگاه‌های مختلف نمایندگی‌های تعمیر مجاز خودرو مشغول به کار شود. همچنین این افراد میتوانند در کارخانه‌های صنعت خودرو، مراکز انبوه‌ساز قطعات صنعتی و کارخانه‌های تولید انواع خودروهای شخصی، عمومی و کشاورزی به کار بپردازند. در رابطه با میزان درآمد مکانیک خودرو هم باید اشاره کنیم که این کار جزو کارهای پردرآمد است و درآمد آن بستگی به مواردی نظیر تخصص، محل کار، میزان تجربه و مشتریان ثابت دارد. با این حال به طور متوسط یک مکانیک خودرو با تجربه بالا میتواند روزانه در حدود 2 الی 5 میلیون تومان درآمد داشته باشد.

هزینه دوره‌های مکانیک خودرو به چه صورت است؟

 

هزینه دوره‌های مکانیک خودرو به چه صورت است؟

 

در حال حاضر بخش مهمی از آموزش‌های مراکز فنی و حرفه‌ای و همچنین آموزشگاه‌های آزاد، به مبحث مکانیک خودرو اختصاص داده شده است. در این مراکز برای کمک به ورود سریع افراد به بازار کار، دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو با تعرفه خاصی ارائه می‌شوند. افراد علاقمند به این حوزه میتوانند در یکی از مراکز ثبت نام کرده و به آموزش و یادگیری مبحث مورد نظر خود بپردازند. افرادی هم که زمان کافی برای حضور در کلاس‌های آموزشی را ندارند، میتوانند از دوره‌های جامع آنلاین استفاده نمایند. شرکت گلپانیا از جمله مراکزی است که دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو را به صورت آنلاین برگزار کرده و آنها را با قیمت مناسب در دسترس علاقمندان قرار داده است. افراد پس از شرکت در این دوره‌ها میتوانند وارد بازار کار شده و یا اطلاعات خود را در رابطه با مکانیک خودرو آپدیت و بروز نمایند.

هزینه دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو گلپانیا

شرکت گلپانیا به عنوان اولین مرجع آموزش آنلاین تخصصی خودرو، دوره‌های مختلفی را برگزار می‌نماید. دوره‌های این مجموعه عبارتند از:

1. دوره جامع هیدرولیک

سیستم فرمان هیدرولیک جزو سیستم‌های خودروهای هیدرولیکی است که یادگیری آن میتواند منجر به درآمدزایی زیادی شود. افرادی که به آموزش دوره جامع هیدرولیک گلپانیا می‌پردازند، میتوانند با بخش‌های اصلی فرمان و سیستم هیدرولیک به خوبی آشنا شده و نحوه عملکرد پمپ هیدرولیک، مونتاژ و دمونتاژ پمپ‌های مختلف، نحوه کار با فشارسنج و تعویض کاسه نمد را به طور حرفه‌ای یاد بگیرند.

2. دوره فرمان برقی

از دیگر دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو گلپانیا باید به دوره فرمان برقی اشاره کرد. این دوره نیز شامل مباحث مرتبط با فرمان برقی خودرو است و مطالب زیادی را به افراد آموزش می‌دهد. در این رابطه میتوان به جعبه و شیر فرمان، مونتاژ و دمونتاژ پمپ، مونتاژ و دمونتاژ چهار مدل فرمان برقی و پارامترخوانی با دیاگ اشاره کرد. مدت زمان این دوره آموزشی 10 ساعت بوده و از پشتیبانی دائم برخوردار است.

3. دوره جامع سوخت‌رسانی

افرادی که تمایل دارند در رابطه با سیستم سوخت‌رسانی خودرو اطلاعات کاملی به دست آورده و یا در این زمینه به کار بپردازند، میتوانند دوره جامع سوخت‌رسانی گلپانیا را تهیه کرده و آموزش ببینند. افراد پس از آموزش این دوره میتوانند نحوه کار با ابزارهایی همچون دیاگ و مولتی متر و جانمایی سنسورها را یاد گرفته و وارد بازار کار شوند.

4. دوره جامع سوخت‌رسانی پلاس

دوره جامع سوخت‌رسانی پلاس گلپانیا (بنزین و CNG)، شامل مباحث مختلفی همچون کار با ابزارهای مختلف، آشنایی با انواع Ecu و جانمایی سنسورهای مختلف است. دانشجویان با شرکت در این دوره میتوانند مباحثی نظیر نقشه خوانی کیت‌های مختلف، دیاگ خودروهای دوگانه‌سوز و برطرف کردن عیوب مکانیکی خودرو را به خوبی یاد گرفته و در مواقع لزوم از آموزه‌های خود استفاده نمایند.

5. مینی دوره نقشه خوانی

این دوره به نقشه‌خوانی خودرو مربوط است و دانشجو را قادر به تحلیل انواع نقشه‌ها به خصوص نقشه‌های انژکتوری می‌نماید. از مباحث و سرفصل‌های مینی دوره نقشه‌خوانی گلپانیا میتوان به کار با لامپ تست، رله دوبل و مبانی نقشه‌خوانی و تحلیل نقشه زیمنس اشاره کرد.

6. دوره جامع استارت و دینام

این دوره مختص به دینام و استارت خودرو است و دانشجو را با نحوه عیب‌یابی و تعمیرات دینام و استارت آشنا می‌کند. افراد پس از شرکت در این دوره میتوانند به تعمیر دینام و استارت خودروهای داخلی و خارجی بپردازند و از این طریق کسب درآمد نمایند.

جمع بندی

افرادی که به حوزه مکانیک خودرو علاقمند هستند و دوست دارند در این حوزه به کار بپردازند، میتوانند به آموزش دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو پرداخته و با مباحث آن به خوبی آشنا شوند. در حال حاضر این دوره‌ها به صورت حضوری و غیر حضوری برگزار می‌گردند. افرادی که شرایط حضور در کلاس‌های حضوری را ندارند، میتوانند از دوره‌های تخصصی آنلاین شرکت گلپانیا استفاده کرده و مباحث مرتبط با مکانیک خودرو را به خوبی یاد بگیرند. جهت اطلاع از قیمت دوره‌های تخصصی مکانیک خودرو گلپانیا میتوانید وارد صفحه دوره شده و یا با شماره‌های مجموعه تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید